Navigácia

Prihlásenie

Prihlasovacie meno:
Heslo:
komunikujem so serverom, počkajte prosím
 • Ponuka na leto

 • Výsledky zo zberu papiera

  V dňoch 29.5. – 1.6.2017 sa na našej škole uskutočnil zber papiera. Žiaci spolu nazbierali 10 365 kg papiera a kartónu. Jednotlivé triedy medzi sebou aj súťažili a umiestnenie dopadlo nasledovne:

   

   

  1.miesto – 4. ročník (118,92kg na žiaka)

  2.miesto – 6. ročník (90,41kg na žiaka)

  3.miesto – 3. ročník (81,5kg na žiaka)

   

  Ďakujeme za výdatnú pomoc pri zbere žiakom 8. a 9. ročníka a všetkým žiakom, ktorí sa do zberu aktívne zapojili.

  Víťazom blahoželáme!

 • Vráťme knihy do škôl

  Ďalší úspech 😉 Žiaci našej školy sa zúčastnili súťaže Vráťme knihy do škôl. Škola získala 5. miesto, ako najaktívnejšia škola a poďakovanie za podporu čítania medzi žiakmi. Zvlášť boli ocenení žiaci Matúško Daniš- 4. trieda a Livka Kelemenová- 2. trieda, získali knižnú odmenu.
  Blahoželáme!

 • 2.júna 2017 sa v Rosine konal futbalový turnaj „ O pohár predsedu ŽSK Ing. Juraja Blanára“.O putovný pohár súperili družstvá z Rosiny, Višňového, Trnového a zo Stráňav. Tento rok pohár  putoval k nám do Stráňav. Na 2. mieste skončilo Višňove, 3.miesto patrilo Rosine a 4 miesto obsadilo Trnové. Za najlepšieho hráča bol vyhlásený Michal Lopčianský.BLAHOŽELÁME!

  Pohár a diplomy odovzdal Ing. Juraj Blanár.

 • V stredu 31.mája 217 sa uskutočnil 20 ročník " Behu do strečnianskych hradných schodov". Hlavnými organizátormi boli Ústav telesnej výchovy Žilinskej univerzity, Academic Žilinská univerzita a Olympijsky klub Žilina. Pripravených bolo 12 kategórií.

  V kategórií: chlapci 2001 – 2003 sa na 3.mieste umiestnil Timotej Klocáň.BLAHOŽELÁME!

 • Dňa 24.5.2017 sme sa my deviataci zúčastnili na školskej exkurzii v Banskej Bystrici. Exkurzia bola zameraná na návštevu Múzea SNP.

  Po príchode k múzeu sme videli tzv. ,,Večný oheň´´. Na začiatku prehliadky nám pustili film, v ktorom ukázali život detí počas moci Tretej ríše. Pôsobivá hudba na pozadí filmu, usmiate deti, ktoré netušili, k čomu sú vedené na nás veľmi zapôsobili.  Po skončení filmu sme si pozreli zaujímavú expozíciu. Videli sme rôzne zbrane ,uniformy, medaile. Veľa vecí sme poznali z dejepisu. Napríklad originál kniha A. Hitlera: Mein Kampf. Po skončení prehliadky v múzeu sme prešli historickým parkom, v ktorom sme videli mnoho tankov a tiež vojnové lietadlo.

   Na historickom námestí v Banskej Bystrici sme mali rozchod, na ktorý sme sa veľmi tešili. Počasie nám prialo, užili sme si zmrzlinu aj skvelé, osviežujúce limonády... Cele to bolo super.

  Bola to naša posledná exkurzia na našej škole a sme radi, že sa nám vydarila.

 • V týždni od 22.5. 2017 do 26.5. 2017   30 žiakov 3. a 4. ročníka trávilo krásny týždeň plný aktivit v škole v prírode v Kunerade. Deň začal budíčkom, rozcvičkou a raňajkami. Doobeda prebiehalo riadne vyučovanie a poobede mali deti rôzne aktivity. O veselý a zaujímavý program sa postarali p.učiteľka Ondáková, p. učiteľka Majerníková a p. riaditeľka Brodňanová. Pani učiteľka Ondáková bola v pohotovosti aj ako zdravotníčka. Našťastie sa nič vážne nestalo. Okrem zaujímavých aktivít, ako boli stavanie stavieb z prírodného materiálu, turnajov vo vybíjanej a futbalu, tancovania, spievania, módnej prehliadky, deti absolvovali aj zaujímavé výlety. Navštívili Rajeckú Lesnú, Dopravné múzeum v Rajeckých Tepliciach, ranč pri Kunerade. Vďaka patrí aj personálu penziónu Paradise, ktorý sa o nás staral. Domov sa deti vrátili plné zážitkov. Každé dieťa získalo diplom za zvládnutie týždňa bez rodičov.

   

   

   

 • 23.5. 2017  sa žiaci 5., 6., a 7. ročníka zúčastnili exkurzie na južnom Slovensku. Navštívili Arborétum v Tesárskych Mlyňanoch, kde  videli rastliny z rôznych kútov sveta. Ďalšia zastávka bola v Topolčiankach, kde mali možnosť vidieť tie najkrajšie kone v Národnom žrebčíne (plemená Lipican, Hucul a Arab) a navštívili aj zámok Topolčianky, ktorého súčasťou je aj pracovňa T. G. Masaryka  a rôzny dobový nábytok.

 • V tomto školskom roku sa konal už XVIII. ročník súťaže "TVORÍME VLASTNÚ KNIHU" medzi krajinami Slovensko,Poľsko a Česko.Aj žiaci 1.a 3. ročníka našej školy pod vedením p.uč. Bernátovej a Ondákovej sa zúčastnili tejto súťaže, ktorá sa niesla pod témou Tajomné miesta môjho mesta.

  Dňa 23.5.2017 sa v Rosenfeldovom paláci konalo vyhodnotenie národného slovenského kola, kde sa žiačky 1. ročníka- Anetka Hiklová, Inna Melo, Natálka Rychnavská, Simonka Kohútová v kategórii žiakov do 10 rokov umiestnili na 1. mieste. Týmto umiestnením si zabezpečili účasť v medzinárodnom kole, ktoré sa bude konať 14.6.2017 v Česku- Frýdek Místek.BLAHOŽELÁME!!!

  Knihy si môžte prečítať na :Murielka-kniha_1.triedy.pdf a Strecnianko_a_Spisianka-kniha_3.triedy.pdf

   

 • "Mama-najkrajšie slovo na svete, najkrajší dar..."

  Aj v tomto roku sme si dňa 10.5.2017 pripomenuli tento vzácny deň vystúpením detí v kultúrnom dome. Žiaci 1. ročníka a tanečníčky z krúžku mažoretiek a moderného tanca potešili mamy, staré mamy, babičky milými tancami, básňami i spevom. Zároveň ich obdarovali vlastnoručne vyrobenými symbolickými srdiečkami.

  "Mamičky,ďakujeme Vám."

 • Naši siedmaci perfektne dokázali spojiť úlohy na čitateľskú gramotnosť  s výtvarným talentom a sviatkom všetkých mamičiek. Počas hodín literatúry usilovne pracovali, tvorili a kreslili. Vďaka tomu vznikli  nádherné básničky vo forme farebných pozdravov, ktorými určite potešili nejednu mamičku.

 • Zdravotný a estetický strašiak dnešnej rýchlej doby, slovo pozostávajúce zo siedmych písmen.  Hovoríme o OBEZITE!

  Obezita je choroba ako každá iná, a to je fakt. Preto začnime hlavne od seba a postupne priveďme k tejto zmene aj ostatných. Ide predsa o naše životy. Tento deň boja proti obezite sme začali rozhlasovým vysielaním, ktorým sme si priblížili,čo spôsobuje obezitu, jej riziká a pár rád, ako jej predchádzať. Pokračovali sme cvičením žiakov, prípravou ovocných a zeleninových špizov a tvorbou projektov na tému Zdravé a nezdravé jedlo.

  Veľa zdaru, chuti do boja a vytrvalosti Vám prajú Vaši žiaci!

   

 • ZVIERATKOVO-téma pod ktorou prebiehal tohtoročný zápis do 1. ročníka na našej škole.

  27.4.2017 prišlo do našej školy 19 detí z materskej školy v sprievode svojich p. učiteliek a rodičov. Deti rozdelené v skupinkách s pomaľovanými tváričkami s motívmi zvierat plnili rôzne úlohy- matematické, úlohy z písania, výtvarnej a telesnej výchovy. Po ich splnení našli strateného macka z mestečka Zvieratkovo. Za svoje úsilie boli odmenené pamätným listom a sladkou odmenou.

  Dúfame, že sa našim budúcim prvákom v škole páčilo a už teraz sa  tešia na nás rovnako ako my sa tešíme na nich.

 • Deň Zeme je deň venovaný Zemi, ktorý sa každoročne koná 22. apríla. Tento sviatok je ovplyvnený pôvodnými dňami Zeme, ktoré sa konali pri oslavách jarnej rovnodennosti21. marca, a oslavovali príchod jari. V modernom poňatí ide o ekologicky motivovaný sviatok, upozorňujúci ľudí na dopady ničenia životného prostredia, a rozvíjajúcu diskusiu o možných riešeniach.

  Aj žiaci našej školy sa svojimi aktivitami  venovali otázkam životného prostredia a prostredníctvom projektov sa zapojili do spoločného celosvetového úsilia chrániť jej poklady pre budúce generácie ľudí a ostatných tvorov žijúcich na Zemi.

   

 • Dňa 12.4.2017 sa v dopoludňajších hodinách na našej škole uskutočnil florbalový turnaj. Zúčastnilo sa ho 5 tímov z 5.-9.ročníka.Víťazom sa stal tím kapitána Tima Klocaňa.Najlepším strelcom sa stal Timo Klocaň z 8. ročníka, najlepším brankárom Alex Bitušík z 5. ročníka.

  Turnaj prebehol v príjemnej,priateľskej atmosfére a už teraz sa žiaci tešia na budúci ročník.

 • Výsledky volieb

  Výsledky volieb členov Rady školy ZŠ s MŠ 1.československého armádneho zboru Stráňavy na obdobie 2017-2021

  • 29.3.2017 od 6:00- 8:00 hod.voľby členov za rodičov MŠ
  • 29.3.2017 od 10:00- 10:20 hod. voľby členov za pedagogických zamestnancov MŠ
  • 24.4.2017 od 14:00- 15:00 hod.voľby členov za pedagogických a nepedagogických zamestnancov ZŠ
  • 24.4.2017 od 15:00- 17:00 hod. voľby členov za rodičov ZŠ

   

  Zoznam členov Rady školy ZŠ s MŠ 1.čs.arm.zboru Stráňavy

  Ing. Dušan Daňo- zástupca zriaďovateľa

  Ing. Marián Duchoň- zástupca zriaďovateľa

  Jana Slezáčková- zástupca zriaďovateľa

  Ing. Stanislava Berzáková- zástupca zriaďovateľa

  Mgr. Renáta Bernátová- za pedagogických zamestnancov ZŠ

  Tatiana Ilovská- za pedagogických zamestnancov MŠ

  Monika Kurtíková- za nepedagogických zamestnancov

  Daniela Riplová- za rodičov ZŠ

  Iveta Kohútová-  za rodičov ZŠ

  Zuzana Hlavienková-  za rodičov ZŠ

  Tomáš Kopriva-  za rodičov MŠ

  Ustanovujúce zasadnutie Rady školy bude 28. apríla 2017 o 16:30 hod.v Kultúrnom dome.

 • Voľba do Rady školy

  Dňa 24.apríla 2017 o 15:00 hod. sa v budove školy uskutočnia voľby členov Rady školy spomedzi rodičov žiakov, pedagogických aj nepedagogických zamestnancov Základnej školy s materskou školou 1. československého armádneho zboru Stráňavy.

 • Deň narcisov je dňom boja proti rakovine. Tento deň sa nesie v žltej farbe umelých a živých narcisov na podporu všetkých, ktorí čelia zákernej rakovine. Naša škola taktiež vyjadrila spolupatričnosť a podporu onkologickým pacientom. 

   

 • 2. apríl bol vyhlásený za Medzinárodný deň detskej knihy. So žiakmi 7., 8. a 9. ročníka sme sa teda rozhodli trochu si ozvláštniť hodinu literatúry. Každý žiak si doniesol knihu podľa vlastného výberu, našiel si v knižnici vhodné miesto a začítal sa. Niekto do detektívky, iný do románu, rozprávky či fantasy. A či sa žiakom takáto hodiny literatúry páčila? Určite áno... ako dôkaz môžu slúžiť aj fotografie, ktoré hovoria za všetko. Určite si takú hodinu literatúry ešte zopakujeme. Veď ... ČÍTAJÚCI ŽIAK JE AJ MYSLIACI ŽIAK.

 • 4. 4. 2017

  Do galérie Plavecký výcvik boli pridané fotografie.

strana:

Novinky

Kontakt

 • Základná škola s materskou školou 1. československého armádneho zboru
  Športovcov 342
  Stráňavy
  013 25
 • 041 596 63 72 (riaditeľka)
  041 500 75 69 (zástupkyňa pre ZŠ)
  041 596 63 19 (zástupkyňa pre MŠ)g
  041 596 63 11 (školská jedáleň)

  Email pre ZŠ: zs@stranavy.sk
  Email pre MŠ: ms.stranavy@gmail.com

Fotogaléria