Prihlasovacie meno:
Heslo:
komunikujem so serverom, počkajte prosím

Projekt INFOVEK
Projekt internetizácie škôl v SR - v rámci neho pracovaili žiaci na počítačoch:
- na hodinách technickej výchovy - základy práce s počítačom
- na hodinách informatickej výchovy a informatiky
- v popoludňajších hodinách - práca s internetom v záujmových krúžkoch
- na odborných hodinách
- wifi pripojenie v každej učebni

Projekt multimediálnej učebne - Modernizácia výchovno-vzdelávacieho procesu
Počítačovou technikou z tohto projektu, v rámci ESF, zriadenie špeciálnej učebne Projekt elektronizácie a revitalizácie zariadení školského stravovania. V rámci projektu sme vytvorili v školskej jedálni materiálno-technické a technologické podmienky pre diétne stravovanie /bezlepková diéta/.

Projekt Premeny tradičnej školy na modernú
Financovaný z európskych fondov.
Tento projekt je zameraný na tvorbu nových didaktických pomôcok, učebných materiálov, učebných plánov, nových metód azakúpenie novej informačnej technológie: 2 interaktívne tabule, softvéry, dataprojektor, osobné počítače, ktoré budú využívané vo vzdelávacom programe školy.

Digitálne vzdelávanie
Národný projekt na tvorbu digitálnych vzdelávacích objektov a vzdelávanie učiteľov v tejto oblasti. Škola tiež získa sadu technického vybavenia: 1 interaktívnu tabuľu, notebook a ozvučenie.

Moderné vzdelávanie - zvýšenie kvalifikácie učiteľov telesnej výchovy
Školenie učiteľov zamerané na inovatívne formy a metódy vzdelávania prostredníctvom zážitkových pohybových aktivít. Škola
získa sadu pomôcok telovýchovného náradia.

Ovocie - zelenina
Každý žiak dostane 1x týždenne ovocie 200g a ovocnú šťavu 200 ml,

Školský mliečny program
Každý žiak dostane 1x týždenne mliečny nápoj alebo jogurt alebo tvaroháčik podľa ponuky.

Projekt revitalizácie a elektronizácie školskej knižnice - Kniha je záhradou, ktorú si môžeme nosiť so sebou
Budovanie a obnovenie knižného fondu o nové knihy s cieľom rozvíjať čitateľskú a kultúrnu gramotnosť.

Centrum voľného času pri Základnej škole Stráňavy
Od 1. januára 2013 pri našej škole pracuje centrum voľného času zameraný na voľnočasové aktivity žiakov.

Projek zahraničnej spolupráce - Euroregión Beskydy /Polanka Wielka, Fričovice/
Projekt je zameraný na elektronickú komunikáciu žiakov, organizovanie stretnutí žiakov a pedagógov, propagáciu etnického a
kultúrneho dedičstva a spoznávanie regiónov /Poľsko, Česko/ .

Revitalizácia krojov detského folklórneho súboru Hýrovček /ŽSK/
Zachovávanie ľudových tradícií, propagácia ľudovej kultúry v rámci regionálnej výchovy.

Modernizácia regionálnej učebne ZŠ v Múzeu Malofatranskej operácie
Cieľom projektu je umožniť žiakom školy bližšie sa oboznamovať v rámci výchovno-vzdelávacieho procesu s históriou obce i
rozvojom obce pred i po 2.svetovej vojne. Z prostriedkov projektu boli zakúpené: počítač, dataprojektor a CD nosiče.

Moja família
Škola získala výučbové podklady, znalostný test a internetovú hru, ktoré vhodnou formou zvyšujú finančnú gramotnosť
žiakov.

• Základná škola s materskou školou 1. československého armádneho zboru